Najpiękniejsze kompozycje i wiązanki na Dzień Kobiet

5 luty, 2017

Od Polski po Macedonię, od Rosji po Chiny i Wietnam, od Brazylii po Kubę – 8 marca to wyjątkowa data nie tylko w polskim kalendarzu. Dzień Kobiet to święto obchodzone pod każdą szerokością geograficzną – hucznie i z pompą lub wyłącznie w kobiecym gronie.

DK
więcej »


5 marca to Dzień Teściowej – wybierz odpowiednie kwiaty dla teściowej!

2 luty, 2017

Przypadający na 5 marca Dzień Teściowej to święto dużo mniej znane niż wypadający trzy dni później Dzień Kobiet. Zrób przyjemność swojej teściowej i w tym wyjątkowym dniu wręcz jej bukiet wspaniałych kwiatów!

dzień teściowej

więcej »


“Słychać jak azalie rosną”, czyli kwiaty doniczkowe kwitnące zimą

1 luty, 2017

Zima to czas uśpienia i regeneracji, gdy cała przyroda przygotowuje się na nadejście wiosny. Choć na balkonach i w ogrodach próżno w tym czasie szukać kwiatowych dekoracji, to w warunkach domowych przepięknie kwitną nie tylko azalie, ale także storczyki, fiołki czy żyworódki. Podpowiadamy, jak dbać o kwiaty doniczkowe kwitnące w okresie zimowym.

 

storczyk


Zima pełna koloru

„Słychać jak azalie rosną” – pisała Agnieszka Osiecka. W ciszy zimowego pejzażu nawet subtelna i delikatna azalia zdaje się być jaskrawa i krzykliwa. Mimo że czas, gdy ogródki i balkony rozkwitną prawdziwą feerią barw jest dopiero przed nami, zimowe miesiące nie muszą oznaczać całkowitej rezygnacji z kwiatowych ozdobników w naszych domach.

więcej »


Bukiet na przeprosiny – zmiękczy każde serce!

19 styczeń, 2017

Słów, które padły w złości nie da się cofnąć. Najczęściej żałujemy ich już chwilę po tym, jak zostały wypowiedziane. Nie zawsze wiemy jednak, jak najszybciej załagodzić konflikt i jak najlepiej wyrazić żal z powodu niepotrzebnej kłótni. Co zrobić, gdy słowo „przepraszam” to za mało?

Bukiet najpiękniejszych słów

Wyrażenie tysiąca słów często wydaje się być dużo prostsze niż wypowiedzenie jednego, ale jakże istotnego – przepraszam, wybacz, żałuję… – tamtej kłótni, tej sprzeczki, tego gestu. Mimo że słów nie da się cofnąć, można je zastąpić – złość przemienić w radość, a smutek i żal w promienny uśmiech. Bukiet kwiatów na przeprosiny roztopi wszystkie lody i zmiękczy każde (szczególnie kobiece) serce!

IMG_8110 — kopia SM
więcej »


Romantyczne kompozycje kwiatowe na Walentynki

18 styczeń, 2017

Róże to bezapelacyjnie najbardziej romantyczne kwiaty. Pierwsza randka, rocznica ślubu, Dzień Kobiet, imieniny czy pierwszy poniedziałek miesiąca – róża to doskonały upominek na każdy z 365 dni w roku! 14 lutego to data szczególna – bukiet wręczony tego dnia zasługuje na wyjątkową oprawę. Podaruj ukochanej romantyczną wiązankę, która przyprawi ją o szybsze bicie serca.

 

kwiaciarnia

więcej »


Zimowy bukiet ślubny, czyli wesele w białej szacie

17 styczeń, 2017

Drzewa i drogi pokryte białym puchem, fantazyjne wzory na szybach utkane z mrozu, delikatnie prószący śnieg i romantyczne światło świec – czy ktoś jeszcze ma wątpliwości, że ślub i wesele zimą może być jak z bajki?

Zimowy czar w bukiecie zaklęty

Wybór bukietu ślubnego jest podyktowany w dużej mierze porą roku, w której odbywa się ceremonia. Mimo że pary, które decydują się na zimowe wesele mają skromniejszy wybór kwiatów sezonowych, to nawet w okresie, gdy przyroda jest uśpiona, każda Panna Młoda znajdzie wiązankę, która skradnie jej serce. Odpowiednio dobrane kompozycje kwiatowe mają bowiem wiele magicznych właściwości! Nie tylko budują nastrój przyjęcia weselnego, ale także uwydatniają piękno ślubnej sukni i podkreślają temperament oraz urodę Panny Młodej. Prostym kreacjom charakteru nada bogato zdobiony bukiet, zaś suknię z kategorii balowych delikatnie tonować będzie prosta aranżacja złożona np. z trzech podłużnych kwiatów.

smzimowy bukiet ślubny

Zimowa aura sprzyja romantycznym uniesieniom! Bukiet ślubny zimowy może zachwycać delikatną, subtelną bielą przełamaną pastelową wstążką lub głęboką czerwienią elegancko kontrastować z suknią. Nie wszystkie Panny Młode decydują się jednak wystąpić tego dnia w bieli. Do coraz modniejszych sukien w kolorze écru doskonale pasować będą wiązanki w kolorze łososiowym, różowym lub błękitnym.


więcej »