Znaczenie kolorów kwiatów – ważne nie tylko dla florysty!

20 maj, 2017

Jeden bukiet potrafi powiedzieć więcej, niż tysiąc słów. Wystarczy odpowiednio dobrać nie tylko kwiaty, ale też ich kolor. Nawet jeśli dla ciebie to nieistotne, pamiętaj, że może być ważne dla osoby, której wręczasz taki pachnący upominek. Znajomość symboliki kwiatów jest bardzo przydatna. Może zmiękczyć niejedno serce i… ustrzec przed wpadką! Zastanawiasz się kolory kwiatów co oznaczają? Ten artykuł jest dla ciebie!

AMJ2017-MD02

Ukryty komunikat

Barwa to potęga niemal w każdej dziedzinie życia. Nie bez powodu specjaliści od wizerunku odradzają ubrania w czerwieni na rozmowy kwalifikacyjne – nosząca je osoba sprawia wrażenie agresywnej. Z kolei specjaliści od wnętrz zalecają zieleń w pomieszczeniach, w których odpoczywamy, bo ten kolor działa uspokajająco i wyciszająco, przy nim odpoczywamy. Kolory mają też ogromne znaczenie w świecie kwiatów. Dlatego wybierając je na prezent, warto kierować się nie tylko własnym gustem, ale też radami florysty.

więcej »


Dzień Ojca tuż tuż! Wybierz najpiękniejsze kwiaty dla taty!

18 maj, 2017

Nauczył Cię jazdy na rowerze bez trzymanki. Otrzepał kolana po pierwszej, drugiej i dziesiątej wywrotce. Pożyczył ukochany samochód i załatwił pierwszą pracę. 23 czerwca przypada jego święto. Podziękuj mu w najpiękniejszy możliwy sposób, składając życzenia prosto z serca i wręczając bukiet wyjątkowych kwiatów.

shutterstock_196977371

Dzień Ojca w Polsce i na świecie

Zwyczaj obdarowywania ojców życzeniami i upominkami przywędrował do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Za Oceanem święto obchodzono po raz pierwszy już 19 czerwca 1910 roku w niewielkim miasteczku Spokane w stanie Waszyngton. Prekursorką ustanowienia tego święta była Sonora Smart Dodd, córka weterana wojny secesyjnej, Williama Smarta, który po śmierci matki samotnie, z wielkim poświęceniem, opiekował się sześciorgiem swoich dzieci.
więcej »


Kwiaty doniczkowe korzystne dla zdrowia

16 maj, 2017

Wiele gatunków roślin doniczkowych prócz funkcji ozdobnej posiada także szereg właściwości prozdrowotnych. Niektóre z nich pełnią funkcję naturalnych filtrów, doskonale nawilżając i oczyszczając powietrze. Świetnie sprawdzą się więc zarówno w domu, jak i w biurze. Zależy Ci na zdrowiu? Te kwiaty musisz mieć!

EUROFLORIST__0069 copy

więcej »


Ile kwiatów w bukiecie? Florystyczny savoir-vivre

15 kwiecień, 2017

“Radość z kwiatów – to resztki raju w nas” – powiedział niemiecki malarz Philipp Otto Runge, a jego słowa przez ostatnie 200 lat nie straciły na aktualności. Ale aby radości nic nie zakłóciło, warto przed zakupem kwiatów dla kogoś bliskiego przypomnieć sobie kwiatową etykietę! Czy wiesz, ile kwiatów w bukiecie sprawdzi się najlepiej? I kiedy nie kupować zbyt mocno pachnących bukietów?

_34A7718

Chyba nie ma bardziej uniwersalnego prezentu niż kwiaty. Ucieszy się z nich ukochana kobieta, ale można też nimi obdarować mamę, babcię, koleżankę, wujka, czy nauczyciela. Kwiaty świetnie się sprawdzają zarówno na urodziny, imieniny, święta, uroczystości i wiele innych okoliczności, np. kiedy ktoś choruje.  Są też wspaniałym prezentem bez żadnej okazji. Ale dawanie kwiatów wymaga pewnego wyczucia, ponieważ nierozważnie dobrany kwiat lub wiązanka mogą się okazać gafą. Oto najważniejsze zasady florystycznego savoir-vivre:

więcej »


Kosze upominkowe na Dzień Matki

10 kwiecień, 2017

Święta, które wypada 26 maja chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Dzień Matki to najlepsza okazja, aby podziękować wszystkim mamom za ich miłość, troskę, opiekę i poświęcenie. Szukasz prezentu, który najpełniej wyrazi to, co czujesz? Podaruj mamie wyjątkowy kosz upominkowy!

iStock_000010170770Small

Dzień Matki – kiedyś i dziś

Tradycja obchodzenia Dnia Matki sięga czasów antycznych. Starożytni Grecy i Rzymianie wyznawali kult bogini-matek, otaczając szczególną czcią matrony – strażniczki domowego ogniska. W czasach, gdy cesarstwo rzymskie przyjęło religię katolicką, święto zostało zakazane i zapomniane. Tradycja ta odżyła na nowo dopiero w XVII wieku w Anglii. W czwartą niedzielę Wielkiego Postu w katedrach na terenie całej Anglii odbywały się uroczyste msze w intencji wszystkich matek, a dzieci obdarowywały mamy kwiatami i słodkimi upominkami, w podzięce otrzymując ich błogosławieństwo. W XIX wieku tradycja zanikła i rozkwitła na nowo dopiero po II Wojnie Światowej.

więcej »


Wiosenne bukiety ślubne — zobacz nasze propozycje!

7 kwiecień, 2017

Wiosenne śluby są wyjątkowe. Przyroda budzi się do życia, parki, łąki i ogrody wybuchają feerią barw, a miłość jak wino uderza do głowy… Pary Młode mogą przebierać w kwiatowych dekoracjach. Ale jak wybrać idealny bukiet ślubny? Doświadczeni floryści z kwiaciarń Euroflorist doradzają!

wedding2

Wiosna, ach to ty!

Wraz z pierwszymi wiosennymi promieniami słońca cała przyroda wydaje wielkie westchnienie ulgi. Panny Młode wychodzące za mąż w miesiącach wiosennych mają prawdziwe szczęście. Przepięknie kwitną wówczas alstromerie, peonie, jaskry, tulipany, róże, frezje i hortensje. Do stworzenia wyjątkowego bukietu wykorzystaj kolory budzącej się do życia wiosny: promienną żółć, soczystą zieleń czy pastelowy róż.

więcej »