Zimowy bukiet ślubny, czyli wesele w białej szacie

17 styczeń, 2017

Drzewa i drogi pokryte białym puchem, fantazyjne wzory na szybach utkane z mrozu, delikatnie prószący śnieg i romantyczne światło świec – czy ktoś jeszcze ma wątpliwości, że ślub i wesele zimą może być jak z bajki?

Zimowy czar w bukiecie zaklęty

Wybór bukietu ślubnego jest podyktowany w dużej mierze porą roku, w której odbywa się ceremonia. Mimo że pary, które decydują się na zimowe wesele mają skromniejszy wybór kwiatów sezonowych, to nawet w okresie, gdy przyroda jest uśpiona, każda Panna Młoda znajdzie wiązankę, która skradnie jej serce. Odpowiednio dobrane kompozycje kwiatowe mają bowiem wiele magicznych właściwości! Nie tylko budują nastrój przyjęcia weselnego, ale także uwydatniają piękno ślubnej sukni i podkreślają temperament oraz urodę Panny Młodej. Prostym kreacjom charakteru nada bogato zdobiony bukiet, zaś suknię z kategorii balowych delikatnie tonować będzie prosta aranżacja złożona np. z trzech podłużnych kwiatów.

Zimowa aura sprzyja romantycznym uniesieniom! Bukiet ślubny zimowy może zachwycać delikatną, subtelną bielą przełamaną pastelową wstążką lub głęboką czerwienią elegancko kontrastować z suknią. Nie wszystkie Panny Młode decydują się jednak wystąpić tego dnia w bieli. Do coraz modniejszych sukien w kolorze écru doskonale pasować będą wiązanki w kolorze łososiowym, różowym lub błękitnym.

Bukiet ślubny zimowy
więcej »


Uhonoruj Dzień Babci i Dziadka

16 styczeń, 2017

Styczeń to miesiąc, w którym świętujemy jedne z najważniejszych dni w roku – Dzień Babci i Dziadka. Dzień Babci przypada 21 stycznia, a Dzień Dziadka tuż dzień po, czyli 22 stycznia. Choć Dzień Babci cieszy się większą popularnością, nie zapominajmy też o Dziadkach, którzy tak samo czekają na nasz gest.

DB_17_Big

Prawdą jest, iż i Babcie i Dziadkowie to osoby, które szczególnie zasługują na naszą uwagę. W końcu kto jak nie oni rozpieszczali nas najbardziej na świecie! Troskliwość Babci i mądre słowa Dziadka ukształtowały niejednego z nas. To z nimi można było beztrosko odkrywać świat i poznawać jego najdrobniejsze, a czasem i trochę niebezpieczne, tajemnice. Oni pamiętali o nas zawsze, dlatego i my pokażmy, że pamiętamy.
Idealny prezent i dla Babci i Dla Dziadka to kwiaty. Są niezastąpione już od wielu wielu lat i stanowią najlepsze dopełnienie przekazywanych życzeń. Dlatego wyraź swoją wdzięczność wysyłając kwiaty!


Sezon Tulipanowy w pełni! Poznaj kilka ciekawostek!

9 styczeń, 2017

Gdy mówimy o tulipanach na myśl jako pierwsza przychodzi nam wiosna. Pierwsze ciepłe promienie słońca, pierwsze pąki na drzewach, pierwsze przebijające się niekiedy jeszcze przez biały puch kwiaty. To właśnie główne symptomy symbolizujące nadejście wiosny. Jednak niewielu wie, że sezon na tulipany rozpoczyna się już w okresie zimowym, w styczniu, a w niektórych kwiaciarniach tulipany można spotkać już w grudniu!

tulipany

15 stycznia obchodzimy oficjalny Dzień Tulipana, który jednocześnie symbolizuje początek sezonu tulipanowego w Polsce. Natomiast w stolicy tulipanów, Holandii, rozpoczęcie sezonu tulipanowego to wielkie wydarzenie kulturowe, rozpoczynające się 21 stycznia. Na głównym placu w Amsterdamie – Dam Plein (Plac Dam) holenderscy hodowcy wystawiają swoje kwiaty. Plac zamienia się wówczas w ogromny tulipanowy dywan, gdzie każdy chętny może wejść i zerwać kwiaty całkowicie za darmo!
W Polsce takie tulipanowe pole powstaje m.in. w Poznaniu. W zeszłym roku mogliśmy zachwycać się tulipanową mozaiką w maju przy placu Mickiewicza przed poznańską operą.

więcej »


5 oryginalnych sposobów na pakowanie prezentów świątecznych

13 grudzień, 2016

Świąteczne prezenty to coś, na co czekają nie tylko najmłodsi… Nie bez powodu przygotowaniu lub kupnie bożonarodzeniowych upominków poświęcamy pierwsze tygodnie grudnia. Staramy się, aby każdy podarek trafił w gust naszych bliskich i wywołał na ich twarzach promienny uśmiech. Ale gdy już upolujemy wszystkie prezenty, mało kto przykłada uwagę do ich zapakowania. Zabiegani, najczęściej sięgamy po papierową torebkę lub kolorowy papier. A przecież pakowanie prezentów to wspaniała okazja, aby pokazać bliskim, że włożyliśmy jeszcze więcej serca w przygotowanie upominku. Dlatego podsuwamy Wam 5 pomysłów na szybkie i efektowne pakowanie prezentów. Zobaczcie jakie to proste!

prezenty

więcej »


Najmodniejsze sposoby na dekoracje świątecznego stołu

13 grudzień, 2016

W Wigilię Świąt Bożego Narodzenia cała rodzina spotyka się przy stole. Jest to miejsce, które podczas tej magicznej nocy ma być symbolem łączących więzi i jedności. Warto więc zadbać, aby stół był przystrojony nie tylko białym odświętnym obrusem oraz smacznymi potrawami, ale i wyjątkową dekoracją. Dlatego dziś chcielibyśmy podzielić się Wami kilkoma pomysłami na dekoracje świątecznego stołu. Głównym akcentem dekoracji będą oczywiście kwiaty.

świąteczne dekoracje stołu

więcej »


Gwiazda betlejemska – pielęgnacja w 3 krokach!

24 listopad, 2016

Poinsecja, czyli gwiazda betlejemska od lat króluje w naszych domach i biurach w zimnym, ponurym okresie roku. Ta niezwykła roślina urzeka swoimi okazałymi przylistkami i kuszącymi, intensywnymi kolorami. Jej czar bardzo dobrze oddaje jej łacińska nazwa: Euphorbia pulcherrima. Ta niekwestionowana piękność zimowej aury czasami zupełnie niezasłużenie dostaje przydomek „kapryśnej gwiazdy”. Wystarczy bowiem stosować się do paru prostych zasad, aby cieszyć się jej pięknem przez długi czas.

gwiazda betlejemska - pielęgnacja

więcej »