Gwiazda betlejemska – pielęgnacja w 3 krokach!

24 listopad, 2016

Poinsecja, czyli gwiazda betlejemska od lat króluje w naszych domach i biurach w zimnym, ponurym okresie roku. Ta niezwykła roślina urzeka swoimi okazałymi przylistkami i kuszącymi, intensywnymi kolorami. Jej czar bardzo dobrze oddaje jej łacińska nazwa: Euphorbia pulcherrima. Ta niekwestionowana piękność zimowej aury czasami zupełnie niezasłużenie dostaje przydomek „kapryśnej gwiazdy”. Wystarczy bowiem stosować się do paru prostych zasad, aby cieszyć się jej pięknem przez długi czas.

gwiazda betlejemska - pielęgnacja

więcej »


DIY – kompozycja jesienna w dyni w 3 krokach

20 październik, 2016

W październiku dynia ma bez wątpienia swoje przysłowiowe 5 minut. Jest niekwestionowaną królową jesieni. Z radością przyznajemy, że od kilku lat jest tak popularna, że możemy ją spotkać niemal na wszystkich targach, bazarach i w osiedlowych warzywniakach. Jej odmiany różnią się nie tylko wyglądem, ale i smakiem oraz zapachem. Coraz częściej jest składnikiem jesiennych potraw, ale może także służyć nam jako lampion na Halloween. Ale my dziś zachęcamy do innego wykorzystania. Kwiatowa kompozycja jesienna w dyni to strzał w dziesiątkę!

kompozycja kwiatowa z dynią

więcej »


Trendy funeralne, czyli wiązanki na Wszystkich Świętych i nie tylko

18 październik, 2016

Kwiaty towarzyszą nam we wszystkich ważnych momentach. Dbamy o nie, gdy świętujemy kolejne urodziny lub gdy bierzemy ślub. Ale są też istotne, gdy ktoś z naszych bliskich umiera i gdy później odwiedzamy jego grób na cmentarzu. Ta część florystyki nazywa się florystyką funeralną i jeszcze do niedawna nie poświęcano jej zbyt wiele uwagi. Jej temat zazwyczaj porusza się w kontekście zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych, lecz my dziś chcielibyśmy zwrócić uwagę na to, że tematyka kompozycji funeralnych jest czymś, z czym obcujemy na co dzień. Przecież nie tylko od święta dbamy o nagrobki naszych bliskich zmarłych. Pokażemy więc, jak wiele jest alternatyw dla dobrze znanej chryzantemy doniczkowej.

Wiązanki na Wszystkich Świętych

więcej »


Zrób STYLOWE ZAKUPY w Euroflorist!

6 październik, 2016

Uwielbiasz zakupy, śledzisz portale rabatowe i z nutką ekscytacji wyszukujesz informacje o najnowszych promocjach? Jeśli tak, przygotowaliśmy coś właśnie dla Ciebie! Dołącz do największej akcji rabatowej STYLOWE ZAKUPY i wykorzystaj aż 20% zniżki na bukiety i kompozycje kwiatowe.

stylowe zakupy więcej »


Euroflorist jedną z najbardziej inspirujących firm w projekcie PayU #eCommerce10

1 wrzesień, 2016

Sukces w branży eCommerce to marzenie każdego start-up’u. Jak przekłuć plany w rzeczywistość, po jakie narzędzia sięgnąć i z jakimi firmami podjąć współpracę? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w projekcie #eCommerce. PayU postanowiło opisać przykłady firm, które w swoich branżach są liderami i każdego dnia wyznaczają nowe trendy. Jest nam bardzo miło, że Euroflorist jest jedną z takich inspirujących firm.

PayU

więcej »


Najpiękniejsze kwiatowe kompozycje na balkon

29 sierpień, 2016

Mieszkacie w bloku lub kamienicy i marzycie o pięknym kwiatowym ogrodzie? Nic straconego! Jeśli macie balkon lub taras, pomożemy Wam przemienić go w zieloną dżunglę i podpowiemy, które kwiatowe kompozycje na balkon zaprezentują się na nim najlepiej. Aby każdy znalazł coś dla siebie, zachęcamy Was do urządzenia balkonu w konkretnym stylu. To najprostszy sposób, aby w 5 minut znaleźć się w pachnącej Prowansji lub w kraju kwitnącej wiśni.

kwiatowe kompozycje na balkon

więcej »