Pomaluj swój świat kolorami kwiatów!

19 styczeń, 2010
Oceń ten artykuł

Za oknem rozciąga się śnieżny krajobraz. Dookoła ciemno i ponuro, a Ty marzysz o wiośnie… Do kalendarzowej wiosny zostało jeszcze trochę czasu, ale już dziś możesz ją zaprosić do swojego mieszkania! Z EuroFlorist ułożysz swoją wymarzoną kompozycję z ciętych kwiatów, która sprawi, że w Twoim  mieszkaniu zapanuje wiosenna atmosfera. Dowiedz się co zrobić, żeby cięte kwiaty cieszyły Twoje oczy jak najdłużej!

Jeśli chcemy, aby bukiety i dekoracje z ciętych kwiatów jak najdłużej ozdabiały wnętrza naszych domów, musimy bezwzględnie pamiętać o kilku wskazówkach.

Zacznijmy więc od rzeczy banalnych, jednak nie zawsze oczywistych. Po pierwsze musimy włożyć kwiaty do czystego wazonu lub innego naczynia, w którym będziemy je trzymać. Dodatkowo możemy skorzystać ze specjalnych odżywek, które poprawiają pH wody. Sprawią one, że woda dłużej zachowa swoją świeżość. Pomimo korzystania z ogrodniczych specyfików nie możemy zapomnieć o tym, aby co kilka dni tę wodę zmieniać.

Bardzo ważnym aspektem jest dbanie o łodygi kwiatów i ich liście. Powinniśmy przycinać łodygi pod skosem, o kilka centymetrów. Nie należy też zapominać o obrywaniu uschniętych liści, co zmniejsza parowanie wody z roślin.

W żadnym wypadku nie można też stawiać kwiatów w ciepłym i nasłonecznionym miejscu. Niedopuszczalne są też miejsca, w których łatwo o przeciąg. Za to chłodne i wilgotne miejsca będą dla nich znakomitą przestrzenią.

A co jeżeli kwiaty zaczynają powoli więdnąć? Aby cieszyć nimi swoje oczy o kilka dni dłużej skróć nieznacznie łodygi i włóż do miski pełnej zimnej wody.

Przestrzegając bezwzględnie powyższych zasad cięte kwiaty przez długi czas będą najpiękniejszą ozdobą naszych mieszkań. Sprawią, że zimowe dni i wieczory nabiorą żywych kolorów a energia, której są nośnikiem pomoże nam wytrwać do wiosny, na którą wszyscy z utęsknieniem czekamy.

Komentarz