10 zabawnych faktów o Walentynkach

7 luty, 2016
10 zabawnych faktów o Walentynkach 5.00/5 (100.00%) 1 głosów

14 lutego to święto zakochanych, które nazywane jest w naszej kulturze Walentynkami. Dzień ten kojarzony jest z czerwonymi sercami, czerwonymi różami, figurkami amorków i wszechobecnymi zdjęciami zakochanych par. To święto, chyba jak żadne inne, ma równie dużą rzeszę swoich zwolenników, jak i przeciwników. Dla niektórych osób Walentynki to  zwykły dzień, a dla innych wyjątkowa data. Dziś chcemy podzielić się z Wami kilkoma interesującymi faktami o Walentynkach. Ciekawostki to zawsze mile widziane przerywniki w rozmowie. Te poniższe sprawdzą się idealnie podczas walentynkowej randki!

czerwone róże

Czy wiesz, że…?

 • Casanova, który jest znany jako największy kochanek w historii, jadł czekoladę, aby być jeszcze bardziej męski!
 • Uznany za jeden z siedmiu cudów świata, Taj Mahal w Indiach, został zbudowany przez cesarza Mogołów Shahjahan jako symbol miłości do żony, którą utracił.
 • Co roku, na całym świecie średnio 200 000 ślubów odbywa się w Walentynki!
 • Jesteś osobą przesądną? Stara przepowiednia głosi, że jeśli w święto zakochanych zobaczysz złotą rybkę, poślubisz milionera lub milionerkę!
 • Biżuteria, kwiaty i kosmetyki, to według ankietowanych  są 3 najlepsze prezenty walentynkowe. AŻ 53% kobiet deklaruje, że chciałoby w tym roku otrzymać bukiet kwiatów na Walentynki.
 • Z myślą o Walentynkach, co roku produkuje się ponad 200 milionów róż! Wśród osób które kupują kwiaty na walentynki, a w szczególności róże, 73% stanowią mężczyźni.
 • Ponad 180 milionów kartek oraz około 36 milionów pudełek czekoladek w kształcie serca zostanie sprzedanych w okolicy 14 lutego?
 • W USA Walentynki to nie tylko dzień, w którym okazujemy miłość swojej drugiej połówce. To także święto wszystkich, którzy są nam bliscy. To dobra okazja, aby pokazać rodzinie, przyjaciołom, a nawet naszym zwierzakom, jak ważną rolę odgrywają w naszym życiu.
 • Co roku 14 lutego miasto Werona we Włoszech, słynne z powodu umiejscowienia tam akcji „Romeo i Julii” Williama Szekspira, otrzyma około 1000 listów adresowanych do Julii
 • Floryści współpracujący z kwiaciarnią Euroflorist przyznają, że co roku produkuje się ponad 200 milionów róż! Wśród osób które kupują kwiaty na walentynki, a w szczególności róże, 73% stanowią mężczyźni.
 • W Polsce święto zakochanych obchodzone jest nie tylko 14 lutego. Zgodnie z kulturą słowiańską dniem wszystkich kochających się osób jest też Noc Kupały, zwana potocznie Sobótką. Obchodzi się ją w nocy, z dnia 21 na 22 czerwca. Jednymi z najpopularniejszych symbolów tego dnia są wianki z kwiatów i lampiony puszczane wieczorem do nieba.

upominki na walentynki

Kwiaty na Walentynki – Twój strzał w 10-tkę!

Jesteśmy ciekawi czy wszystkie z powyższych ciekawostek były Ci znane? Czy czymś Cię zaskoczyliśmy? Dla nas Walentynki to kolejna dobra okazja, aby pokazać bliskiej osobie, jak bardzo jest dla nas ważna. Jeżeli szukasz na to sprawdzonego sposobu – bukiet kwiatów z doręczeniem pod wskazany adres sprawdzi się w tej roli znakomicie. Kwiaty w kolorze Twoich uczuć,  doręczymy 14 lutego w dowolne miejsce w Polsce i na świecie! Sprawdź naszą kolekcję walentynkową już teraz!

Autor: Anna Burzyńska

 

Komentarz