Jak dobrać bukiet dla świadkowej?

3 marzec, 2017
Oceń ten artykuł

Przepłakała z Tobą niejeden wieczór. Razem opijałyście maturę, oblany egzamin na prawo jazdy i pierwszą pracę. Jest w świetniej komitywie z Twoją mamą i lepiej niż Ty pamięta, kto był Twoim pierwszym chłopakiem. Gdy nadszedł czas wyboru świadków, nie miałaś żadnych wątpliwości, że to właśnie ona będzie Ci towarzyszyć tego wyjątkowego dnia.

Świadkowa ma pełne ręce roboty na długo przed godziną zero. Na jej barkach spoczywa zorganizowanie wieczoru panieńskiego, pomoc w wyborze sukni i organizacji przyjęcia weselnego. W dniu ślubu nie może przyćmić wyglądem Panny Młodej, jednak jej suknia, fryzura, a także bukiet ślubny powinien stanowić eleganckie tło dla bohaterki wieczoru.

iStock_000000127737Medium

Jaki bukiet dla świadkowej – bliźniaczy czy spersonalizowany?

Bukiet świadkowej zazwyczaj wygląda jak „młodszy brat” bukietu Panny Młodej – jest po prostu nieco mniej okazały. Nie jest to jednak reguła. Bukiet świadkowej powinien subtelnie nawiązywać do wiązanki Panny Młodej, ale w taki sposób, aby nikt nie miał wątpliwości, który należy do najważniejszej postaci tego wieczoru. Może być w takim samym kolorze, co kwiaty Panny Młodej, jednak największe wrażenie zrobi kompozycja delikatnie różniąca się kolorystyką. Jeśli więc bukiet Panny Młodej składa się z białych róż lub tulipanów, wiązanka świadkowej może zawierać róże herbaciane lub tulipany w odcieniu perłowego różu. Dopuszczalna jest także delikatna personalizacja – bukiet dla świadkowej warto dobrać do sukni na zasadzie kontrastu. Połączenie granatowej kreacji z kwiatami w kolorze bladoróżowy będzie wyglądać elegancko i wytwornie.

 

Bukiety dla druhen

Bez świadków do ślubu nie dojdzie. Ich obecność jest oczywista i niepodważalna. Coraz więcej Panien Młodych decyduje się jednak na więcej niż dwie pomocne dłonie, występując tego dnia wraz z całym orszakiem druhen. Panie i Panny stanowiące świtę Panny Młodej zazwyczaj mają sukienki w podobnym kolorze (byle nie białym!) oraz wiązanki składające się z takich samych gatunków kwiatów, kolorystycznie nawiązując do kompozycji Panny Młodej. Bukiety dla druhen nie powinny jednak znacząco się od siebie różnić, aby nie wprowadzać niepotrzebnego zamieszania. Tak jak w przypadku bukietu dla świadkowej dopuszczalna jest jedynie delikatna personalizacja bukietu.

 

Bukiet dla druhny: nasze propozycje

Floryści z kwiaciarń Euroflorist o weselnych bukietach wiedzą wszystko. Przedstawiamy cztery ślubne bestsellery dla świadkowej Panny Młodej:

1. Bukiet “Biały”

BOU14_67_2

http://www.twojekwiaty.pl/do/item/BOU14_67/Bukiet-Bialy

Bukiet „Biały” – białe róże, frezje i goździki to doskonały wybór zarówno dla Panny Młodej, jak i świadkowej. Bliźniacze bukiety różniące się rozmiarem lub dodatkami podkreślają zażyłość obu pań.

2. Bukiet “Wyjątkowy dzień”

BOU08_323

http://www.twojekwiaty.pl/do/item/BOU08_323/Bukiet-Wyjatkowy-dzien

Bukiet „Wyjątkowy dzień” zawierający róże, margaretki, eustomy, irysy oraz bez – cóż to za kompozycja! Wykwintna i lekka jak piórko, doskonała na wiosenny lub letni ślub.

 

3. Bukiet Ślubny

BOU10_160_2

http://www.twojekwiaty.pl/do/item/BOU10_160/Bukiet-slubny

Bukiet „Ślubny” – róże i ozdobne tanacetum to klasa sama w sobie. Idealny bukiet dla świadkowej, która pragnie w tym wyjątkowym dniu wyglądać szczególnie elegancko.

 

4. Bukiet “Niewinność”

BOU13_53_2

http://www.twojekwiaty.pl/do/item/BOU13_53/Bukiet-Niewinnosc

Bukiet „Niewinność” – róże, różyczki gałązkowe, hortensje i zielone dodatki to wyjątkowo romantyczne połączenie. Doskonałe dopełnienie zwiewnej, subtelnej kreacji.

Weselny hit zza Oceanu: kwiaty dla świadkowej na rękę

Kwiatowa biżuteria staje się coraz bardziej popularna. Bukiet dla świadkowej na rękę jest przede wszystkim praktyczny –  świadkowa podczas ślubu ma (dosłownie) pełne ręce roboty – upinanie i odpinanie trenu, poprawianie welonu – to czynności, przy których Panna Młoda z pewnością będzie potrzebowała dyskretnej i fachowej pomocy.

Kwiatowy stroik na rękę, za Oceanem nazywany korsarzem (ang. corsage), prezentuje się najpiękniej, gdy jest wykonany z żywych kwiatów. Kwiatowa bransoletka dla świadkowej, tak samo jak tradycyjny bukiet, powinna nawiązywać do wiązanki Panny Młodej. Jeżeli jej bukiet składa się np. z białych róż i margaretek, to stroik świadkowej powinien zawierać jedną różę i jedną margaretkę w pastelowych barwach.

Komantarze są wyłącznone.