Dzień Ojca tuż tuż! Wybierz najpiękniejsze kwiaty dla taty!

18 maj, 2017
Oceń ten artykuł

Nauczył Cię jazdy na rowerze bez trzymanki. Otrzepał kolana po pierwszej, drugiej i dziesiątej wywrotce. Pożyczył ukochany samochód i załatwił pierwszą pracę. 23 czerwca przypada jego święto. Podziękuj mu w najpiękniejszy możliwy sposób, składając życzenia prosto z serca i wręczając bukiet wyjątkowych kwiatów.

shutterstock_196977371

Dzień Ojca w Polsce i na świecie

Zwyczaj obdarowywania ojców życzeniami i upominkami przywędrował do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Za Oceanem święto obchodzono po raz pierwszy już 19 czerwca 1910 roku w niewielkim miasteczku Spokane w stanie Waszyngton. Prekursorką ustanowienia tego święta była Sonora Smart Dodd, córka weterana wojny secesyjnej, Williama Smarta, który po śmierci matki samotnie, z wielkim poświęceniem, opiekował się sześciorgiem swoich dzieci.

Święto upowszechniło się na masową skalę dopiero kilkadziesiąt lat później. Od 1972 roku w trzecią niedzielę czerwca Dzień Ojca oficjalnie obchodzony jest na terenie całego kraju. Tego samego dnia świętują ojcowie m.in. w Wielkiej Brytanii i Holandii. W Hiszpanii, Portugali i we Włoszech święto przypada na 19 marca w dniu św. Józefa, a w krajach skandynawskich na drugą niedzielę listopada.

W Polsce Dzień Ojca obchodzony jest 23 czerwca. Pierwszy raz świętowano już w roku 1965. W szkołach i przedszkolach najmłodsi organizują uroczyste akademie i wręczają ukochanym tatusiom laurki. Osoby nieco starsze – kwiaty i spersonalizowane upominki. Dzień Ojca to doskonała okazja, aby okazać ojcu miłość i szacunek oraz podziękować za trud wychowania.

Kwiaty na Dzień Ojca – nasze bestsellery

Z okazji zbliżającego się święta doświadczeni floryści z kwiaciarń Euroflorist przygotowali wyjątkowe zestawienie. Oto propozycje bukietów, które zachwycą i wzruszą każdego tatę:

1. Bukiet “Oktoberfest”

oktoberfest

http://www.twojekwiaty.pl/do/item/XBOU10_76/Bukiet-Oktoberfest

Bukiet „Oktoberfest” – w skład tej kolorowej kompozycji wchodzą goździki, alstromerie, irysy i  paprocie. Do bukietu dołączony jest także wyjątkowy upominek: sześciopak piwa marki Heineken – 330 ml/sztuka lub zamiennie czteropak – 500 ml/sztuka. Kwiaty dla taty w takiej oprawie z pewnością umilą każdemu ojcu świętowanie…

2. Bukiet dla Mężczyzny

dla mężczyzny

http://www.twojekwiaty.pl/do/item/BOU06_49/Bukiet-dla-Mezczyzny

Bukiet dla Mężczyzny to elegancka wiązanka, która przypadnie do gustu każdemu bez względu na wiek. W skład tej wyjątkowej kompozycji wchodzą anemony, margaretki, irysy oraz zielone dodatki. Do bukietu możesz dołączyć bilecik z życzeniami.

3. Drzewko Szczęścia

drzewko szczęścia

http://www.twojekwiaty.pl/do/item/POT06_05/Drzewko-Szczescia

Poślij ukochanemu tacie w prezencie drzewko szczęścia! Ten wyjątkowy upominek to przesłanie: chcę, żeby Ci się dobrze wiodło, żebyś zawsze miał wszystko, co najlepsze. Kwiat w doniczce będzie wspaniałą ozdobą domu i stale będzie przypominał o gorącym uczuciu osoby, która go podarowała.

4. Kompozycja Niezapominajka

niezapominajka

http://www.twojekwiaty.pl/do/item/ARR10_60/Kompozycja-Niezapominajka

Kompozycja Niezapominajka – w skład tego pięknego i eleganckiego bukietu utrzymanego w niebiesko-białej tonacji wchodzą niezapominajki, hortensje, gerbery, astry i eustomy. Kompozycja zawierająca niezapominajki niesie dodatkowe, symboliczne znaczenie – to prośba i obietnica: nie zapomnij o mnie tak, jak ja nigdy nie zapomnę o Tobie.

5. Bukiet dla Niego

dla niego

http://www.twojekwiaty.pl/do/item/BOU14_37/Wybor-kwiaciarni—dla-Niego

Bukiet dla Niego – kompozycja utrzymana w niebiesko-fioletowo-różowej tonacji zostanie stworzona przez lokalną kwiaciarnię Euroflorist z najpiękniejszych i najświeższych kwiatów sezonowych. Na Dzień Ojca kwiaty są najlepszym prezentem!

Wyślij tacie bukiet pełen uczuć!

Jeżeli w tym szczególnym dniu nie możesz wręczyć tacie bukietu kwiatów osobiście, skorzystaj z profesjonalnych przesyłek kwiatowych! Wybrana przez Ciebie wiązanka zostanie przygotowana przez lokalną kwiaciarnię Euroflorist. Dzięki temu masz pewność, że bukiet dotrze na czas! Do każdej kompozycji możesz dołączyć bilecik z życzeniami, kartkę okolicznościową, czekoladki, wazon lub kosz owoców. Spraw tacie wyjątkową niespodziankę, dziękując za miłość oraz trud wychowania. A czego życzyć ojcom w dniu ich święta? Przede wszystkim zdrowia, uśmiechu i zawsze młodzieńczej energii!

Komantarze są wyłącznone.