Egzamin na mistrza florystyki

26 lipiec, 2012
Oceń ten artykuł
12 i 13 lipca Ogrodzie Botanicznym w Powsinie odbył się egzamin na mistrza florystyki.
Przyszli mistrzowie mieli do wykonania aż pięć prac. Pierwszym zadaniem było wykonanie obiektu lub instalacji zatytułowanej “O przydatności duszy w życiu ptasim”. Następnie uczestnicy musieli wykonać wiązankę ślubną, bukiet oraz dekorację stołu. Ostatnia kategoria – niespodzianka – była najtrudniejszym, ale zarazem najciekawszym projektem – temat był dowolny, więc trzeba było wykazać się jak największą kreatywnością i indywidualizmem.
Prace oceniała międzynarodowa komisja zajmująca się branżą florystyczną. W jej skład weszli Jap Ensink, Peter Panczel, Grażyna Korzekwa i Monika Kudłacz. System oceny polegał na oddzielnym przyznaniu punktów każdej z prac osobno, a później zsumowania otrzymanych punktów w każdej kategorii.
Miejsca na podium ulokowały się następująco:
Pierwsze miejsce zajął Tomasz Max Kuczyńskim który wygrał aż w 3 kategoriach: bukiet, niespodzianka i dekoracja stołu. ‘Srebrny medal’ otrzymała Sylwia Bednarek, która zachwyciła sędziów swoją interpretacją cytatu Sławomira Mrożka ‘Dusza – to dziura w bycie… Niektórzy wierzą, że można nią przejść aż na drugą stronę”. Jesteśmy szczególnie dumni, ponieważ Sylwia współpracuje z naszą firmą EuroFlorist!
Trzecie miejsce zajęła natomiast Magda Leśniak.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a Was zachęcamy do obejrzenia pięknych zdjęć autorstwa M. Chruściela z tego wydarzenia. Naprawdę było na co popatrzeć!
Sylwia przy pracy

Edyta Zając-Chruściel
Tomasz Max Kuczyński

Tomasz Max Kuczyński

Sylwia Bednarek
Magda Leśniak

Komentarz