EuroFlorist koncertuje z Zielonymi Dzieciakami

29 styczeń, 2009
Oceń ten artykuł

Od kilku lat wspieramy działalność i gorące serce Pani Zosi Wojciechowskiej, właścicielki zaprzyjaźnionej z nami kwiaciarni Zosia w Mrągowie, w poza tym, a właściwie przede wszystkim niesamowitej osoby zarażającej swoją dobrocią i optymizmem wszystkich dookoła. W tym nas!

Wraz z panią Zosią i Zielonymi Dzieciakami solidaryzujemy się z ideą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku organizowana  była na rzecz „Wczesnej profilaktyki nowotworowej u dzieci”. Tegoroczna akcja sprawnie zorganizowana przez panią Zosię polegała na wyeksponowaniu prac dzieci z Mazur, Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Szczecinie i Częstochowie w dniu 11 stycznia i towarzyszyła graniu WOPŚ w Mrągowie.

Celem programu jest stworzenie wspólnej  płaszczyzny komunikacji między dziećmi wykonującymi prace projektowe a dziećmi, które z różnych względów tych prac nie mogą wykonać, a potrzebują motywacji, siły i radości w danym momencie życia.

Niedzielne orkiestrowanie było dedykowane zmarłej na początku roku Elizie Nowickiej, wyjątkowej dziewczynce, pacjentce Centrum Zdrowia Dziecka, oddziału onkologii. W dzień koncertu do licytacji kwiaciarnia Zosia przeznaczyła unikatowy, kwiatowy obraz w srebrzystej ramie.

Dla małych artystów EuroFlorist przygotowało barwne plakaty pełne kwiatowych kompozycji. Projekt wspominamy niezwykle ciepło i pozytywnie. Czekamy na kolejne tego typu akcje i trzymamy kciuki za Panią Zosię i jej Dzieciaki! Więcej informacji na www.zielonedzieciaki.bloog.pl

Komentarz