Florystyczna wycieczka po Europie!

9 sierpień, 2012
Florystyczna wycieczka po Europie! 5.00/5 (100.00%) 1 głosów

Żadne inne miesiące w ciągu roku nie skłaniają do wycieczek i pieszych wędrówek. Czas urlopowy spędzony na poznawaniu nowych miejsc przyczyni się nie tylko do naszego odpoczynku, poprawi naszą kondycje,
i to co najważniejsze dla kwiatowych maniaków – dostarczy mnóstwa estetycznych wrażeń.

Na półmetku wakacji przygotowaliśmy dla Was roślinną mapę, a na niej kilka miejsc, które oczarują nas swoją roślinnością! Zapraszamy na wycieczkę!

Punkt pierwszy naszej wycieczki to Jutlandia i jej rozległe wrzosowiska. Mówi się, że sama natura upodobała sobie to miejsce, dając mu statystycznie największą ilość nasłonecznienia w ciągu roku (biorąc pod uwagę obszar całej Danii). Nie bez przyczyny sami Duńczycy nazwali obszar półwyspu Grenen Krainą Światła.

Należąca do Chorwacji wyspa Hvar, znana jest również jako „lawendowa wyspa” To właśnie tam sadzona lavendula croatia jest jedną z najszlachetniejszych odmian w Europie. Swoimi właściwościami przewyższa nawet tą prowansalską.

Przygotowaliśmy też coś dla tych, którzy planują spędzić wakacje w naszym rodzimym kraju. Turyści natrafią tu na pola obsypane czerwonymi makami. Podczas naszych ostatnich wojaży najpiękniejsze napotkaliśmy na granicy Wyżyny Lubelskiej i Podola.

Ostatni przystanek to jeden z krajów Holenderskie pola pełne tulipanów, z lotu ptaka przypominają barwne utkane dywany. Taki krajobraz natrafimy na niemal na całym terytorium państwa słynącego z tysięcy wiatraków.

Komentarz