Jak krok po kroku powstawał bukiet dla Miss Polonia 2012?

16 kwiecień, 2012
Jak krok po kroku powstawał bukiet dla Miss Polonia 2012? 5.00/5 (100.00%) 1 głosów

Bukiety i kompozycje wręczane artystom i znanym osobistościom wywołują zawsze wachlarz uczuć – zdumienie, podziw i entuzjazm. Przygotowaniom do wyjątkowych wydarzeń, podczas których wręczane są kwiaty, nierzadko towarzyszy pytanie „jak tym razem wyglądać będzie bukiet?” Tym razem chcielibyśmy pokazać Wam nie tylko sam wynik pracy florysty, ale wymagający wiele pracy proces przygotowań kwiatowej kompozycji. Niech za przykład posłuży fotorelacja z przygotowań bukietu dla Miss Polonia 2012.

W minionym roku autorką bukietu dla najpiękniejszej Polki była Pani Anna Matuszewska
z warszawskiej Kwiaciarni „Fabrica de Pasjone. Florystka zaczęła od wykonania podkładu
z jasnozielonych piórek, które dodały kompozycji nie tylko  delikatności i zwiewności, ale sprawiły też, że bukiet stał się bardzo sceniczny.

 

Pierwszymi kwiatami, które zostały użyte do konstrukcji bukietu były alstromerie w kolorze jasnego różu. Z ich barwą wspaniale komponowały się goździki w kolorze fuksji oraz róże o pięknym pąku w kolorze różowym. Wszystkie te kwiaty były pięknym wypełnieniem bukietu.

Do konstrukcji bukietu dla Miss Pani Anna wybrała także storczyki cymbidium, o ciemnoróżowej barwie.  Całość dopełniają ozdobne tasiemki w kolorze zieleni oraz różu oraz łańcuszek z pereł, które podczas gali pięknie mieniły się w blasku reflektorów.

Jak widać na załączonych obrazkach, przygotowanie scenicznego bukietu to nie lada wyzwanie. Jednak kilka godzin pracy wymagającej pełnej precyzji i skupienia przekłada się na efekt w postaci bukietu, od którego nie można oderwać oczu!

Komentarz