Jak skutecznie odżywiać rośliny?

6 lipiec, 2012
Oceń ten artykuł

Każdy z nas chce, aby rośliny jak najdłużej cieszyły oko i wprowadzały radosną atmosferę w naszych domach. Jak to osiągnąć?

Jednym z najczęstszych i najskuteczniejszych sposobów jest stosowanie odżywek. Jeśli nie chcemy kupować gotowych produktów, możemy skorzystać z kilku sprawdzonych trików i sami je stworzyć.

Zacznijmy od kwiatów ciętych. Najprostszym sposobów, aby przedłużyć świeżość róż jest dodanie do wazonu, gdzie są przechowywane odrobinę chlorku wapnia. Do tulipanów i petunii wsypujmy cukier, a do gardenii sól.

Samodzielnie możemy również zadbać o kwiaty doniczkowe. Znanym i łatwym sposobem jest używanie pokruszonych skorupek, które umieszczamy w ziemi na dwa tygodnie. Jajka zawierają wapń, który świetnie wpływa na kondycję roślin. Ciekawym rozwiązaniem są również fusy. Po wypiciu czarnej kawy wlejmy pozostałe fusy to doniczek, a świetnie sprawdzą się jako nawóz. Jeśli zamiast kawy, preferujemy herbatę, nic straconego! Jej fusy odstraszą muszki i poprawią kondycję kwiatów.
Gdy zauważymy, że nasza roślina traci liście albo są one matowe, przetrzyjmy ich liście mlekiem, a będą cieszyć nas pięknym połyskiem.

 

Komentarz