Jestem gwiazdą, ludzi fantazją… i idealnym prezentem.

1 grudzień, 2008
Oceń ten artykuł

Już na kilka tygodni przed świętami kwiaciarnie są przepełnione gwiazdami betlejemskimi, które wdzięcznie wprowadzają nas w bożonarodzeniowy nastrój. Można tam znaleźć okazy, nie tylko klasyczne czerwone, ale również różowe, białe, o okrągłych czy szpiczastych liściach. Dzięki bogatej kolorystyce i rozmaitych odmianach, poinsecja idealnie nadaje się na prezent. Przy pomocy odpowiednich dodatków w bardzo prosty sposób możemy stworzyć z niej niezwykłą kompozycję, która trafi nawet w najbardziej wyrafinowany gust.

Poniżej przedstawiamy kilka sposoób na łatwe dopasowanie odpowiedniej poinsecji do danej osoby.

Klasyczna Poinsettia w czerwonym kolorze. Tutaj w ozdobnym pudełku owiniętym świątecznymi wstążkami. Jako dodatki wykorzystano gałązki jodły i cisu oraz wiklinę.

Ta gwiazda w futrzanej doniczce jest modna i śmiała. Idealna na prezent dla osoby często zaskakującej środowisko swoją oryginalnością. Lubiącej się wyróżniać strojem, ciekawymi dodatkami lub szalonymi pomysłami.

Poisettia w innej odsłonie. Jasny kwiat w doniczce ozdobionej kolorowymi motywami w sytlu rasta reggae. Jak widać gwiazda nie musi kojarzyć się nam tylko czerwienią i zielenią tradycyjną dla świąt.

Gwiazda muzyczna. Doniczka wykonana jest z opakowań płyt cd wypełnionych igłami sosny oraz kartkami świątecznymi. Ta aranżacja jest mocno “trendy” :)

W odróżnieniu od poprzednich, ta gwiazda stawia na wyjątkowość i elegancję. Szklany wazon wypełniony jest złotymi kamykami i bombkami. Świetny upominek dla osób, które mają bardzo wysublimowane poczucie estetyki i lubią być w centrum zainteresowania.

To ciekawa aranżacja ułożona w szklanym wazonie z kwiatów poinsecji, róż, goździków. Świąteczny charakter nadają jej kartki oraz bombki.

Komentarz