Kwiatki i kwiateczki czyli najbardziej delikatne rośliny.

29 październik, 2014
Kwiatki i kwiateczki czyli najbardziej delikatne rośliny. 3.00/5 (60.00%) 3 głosów

Dziś jedna z Waszych ulubionych serii – DIY. Bo choć na kwiatach i ich pielęgnacji znamy się jak nikt inny, uwielbiamy też Was inspirować i dostarczać pomysłów na to jak kreatywnie wykorzystać kwiaty w Waszym otoczeniu.  Jesteście ciekawi? Zapraszamy do lektury!

delikatne kwiatki -  przygotowanie

Delikatne kwiaty

Często pytacie florystów z sieci Euroflorist o oryginalne kompozycje w pastelowych kolorach, składające się z delikatnych kwiatów. Są one na tyle uniwersalne, że można wykorzystać je na różne okazje. Znakomicie sprawdzają się zarówno w roli dekoracji stołów (np. wesela, przyjęcia), jak i upominków wręczanych w ramach prezentu.
Spośród dostępnych w polskich kwiaciarniach delikatnych kwiatów ciętych, do przygotowania dzisiejszej kompozycji wybraliśmy uroczą dekorację z wykorzystaniem jaskrów i kalli. Jaskry możecie z powodzeniem zastąpić innym kwiatem np. goździkiem, ale zachęcamy do wyboru pięknych, ale jeszcze nie tak popularnych jaskrów.

Delikatne kwiatki w dekoracji – krok po kroku

Na początek warto przygotować wszystkie rośliny i przedmioty niezbędne do przygotowania kompozycji. Tradycyjnie staraliśmy się, aby były to rzeczy, które każdy z Was posiada w domu. Jeśli jednak czegoś Wam zabraknie, lub będziecie mieć problem z wyborem kwiatów, skorzystajcie z porady naszych florystów. Poniżej znajdziecie listę niezbędnych rzeczy:
- białe kalie
- różowe jaskry
-  metalowe sznurki w odcieniach różu lub fioletu
- delikatne druciki
- kolorowe ozdobne sznurki
- białe piórka

Kwiatki 2 w 1 – krok 1

Zacznijmy od wsparcia jaskrów delikatnymi drucikami. Aby to zrobić należy najpierw przyciąć łodygi jaskrów. Najbardziej optymalną długością będzie 5- 6 cm. Do tak przygotowanych kwiatów mocujemy drucik – najlepszym sposobem będzie umieszczenie ich w środku łodygi.

delikatne kwiatki

Krok 2

Tak przygotowane jaskry lub inne delikatne kwiatki umieszczamy w kielichu kalli. Jak to zrobić? To niemal powtórka działań z poprzedniego kroku. Jaskry nabite na drucik, delikatnie wciskamy do łodyg kalii. Czynność tę powtarzamy w przypadku każdego kwiatka. Dzięki temu otrzymamy oryginalny kwiat łączący w sobie jaskra i kalie.

kwiatki

Krok 3

Do kwiatków w takiej postaci przyczepiamy ozdobne piórka. My wykorzystaliśmy  białe, ale równie dobrze może być to inny kolor, który będzie pasował do kolorystyki użytych w kompozycji kwiatów. Piórka mocujemy do kwiatowych łodyg, tuż pod kielichem. Ozdobne piórka przyczepiamy do łodyg kalii za pomocą metalowych sznurków na długości około 5 cm. W ten sposób powstanie ozdobna obręcz.

delikatne kwiatki

Delikatne kwiatki w gotowej dekoracji

Przygotowane w ten sposób kwiaty nie potrzebują już żadnej dodatkowej dekoracji w postaci zielonych gałązek. Przy wstawianiu ich do naczyń nie zapomnijmy jednak o tym, aby zapewnić im stały dostęp do wody. Poniżej przedstawiamy Wam jedną z możliwości prezentacji takiej kompozycji. Wyjątkowo dobrze będzie wyglądała walcowatym naczyniu z mlecznym szkłem. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu bardzo kolorowego efektu, warto zaopatrzyć się w wazony o wyrazistych barwach. Takie delikatne kwiatki równie dobrze będą wyglądały w wąskich, pojedynczych i wysokich wazonikach. Jeśli nie do łatwości zadania nie przekonał Was dzisiejszy tekst, zachęcamy do przejrzenia naszych gotowych kompozycji kwiatowych. Część z nich składa się z równie delikatnych kwiatków :)

delikatne kwiatki

Autor: Anna Burzyńska

Komentarz