Kwiaty na dzień kobiet – najlepsze propozycje

28 luty, 2014
Kwiaty na dzień kobiet – najlepsze propozycje 4.14/5 (82.86%) 7 głosów

Jeszcze do niedawna obchody dnia kobiet kojarzone były z wręczaniem paniom w zakładach pracy czerwonych goździków oraz pudełka z rajstopami. I pomimo tego, że do niektórych wspomnień z czasów PRL-u wracamy z sentymentem, oprawa towarzysząca świętu wszystkich pań została odczarowana. Dziś z radością obdarowujemy panie kwiatami na dzień kobiet i jedyną kwestią, rodzi w głowie mężczyzny dziesiątki pytań, jest wybór odpowiednich kwiatów na tę okazję. Dziś doradzimy jakie kwiaty będą najlepsze.

Jakie kwiaty wręczyć na Dzień kobiet?

Idealnym rozwiązaniem byłoby wręczanie zarówno kwiatów jak i wszystkich prezentów, które są zgodne z gustami i preferencjami osoby, którą chcemy obdarować. Niestety w zderzeniu z rzeczywistością często bywa tak, że nie wiemy co najbardziej by ją ucieszyło

i które kwiaty są jej ulubionymi. W takich sytuacjach najlepiej wziąć pod uwagę kilka pomocnych uwag.

Symbolika kwiatów

Jeżeli chcemy sprawić radość kobietom prezentując im kwiaty na dzień kobiet, zadbajmy o to aby wraz z sobą niosły jakiś komunikat. Nie chodzi tutaj tylko o bilecik dołączany w przypadku przesyłek kwiatowych Euroflorist, ale i o symbolikę samych kwiatów. Mowa kwiatów to uniwersalny język, dzięki któremu nasze gest wręczenia kwiatów nabierze większego znaczenia. Poniżej przedstawiamy najchętniej wybierane kwiaty i wyjaśniamy jakie jest ich ukryte znaczenie.

Niezapominajka – wierność

Narcyz – zazdrość

Storczyk – zmysłowość

Tulipan – sympatia

Róża – miłość

Fiołek – skromność

Goździk – szczerość uczuć

Słonecznik – adoracja

Znaczenie kolorów kwiatów wręczanych na dzień kobiet

Skoro znamy już znaczenie poszczególnych gatunków kwiatów, musimy zastanowić się nad tym w jakim powinny być kolorze. Tutaj też pierwszorzędnym kryterium powinny być upodobania kobiety, którą chcemy obdarować kwiatami. Gdy takiej wiedzy nie posiadamy, przed dniem kobiet przydatna będzie mała ściągawka.

Biel: Szlachetne zamiary, prawdziwość uczuć i niewinność

Róż : Przyjaźń

Kolor żółty: Optymizm i energię do działania

Czerwień: Namiętności i miłości

Fiolet: Smutek ale i ekskluzywność

Niebieski: Wierność i wolność

Zieleń: – Barwa nadziei na szczęście i zwycięstwo

Kwiatowe trendy w Dniu Kobiet

Przy wyborze kwiatów zarówno na Dzień Kobiet, jak i na inne okazje pomocne mogą okazać się aktualne trendy. Florystyka podobnie jak moda uzależniona jest od sezonowości, więc obowiązujące trendy łączą się bardzo z aktualną porą roku. Dzień Kobiet w Polsce obchodzony jest 8 marca. To okres schyłku zimy ale już z bardzo silnymi wpływami wiosny, więc dominującą kolorystyką są żółcie, zielenie i róże.

O kwiatowe trendy na Dzień Kobiet zapytaliśmy florystów współpracujących z kwiaciarniami Euroflorist. Są pewni, że zaproponowane przez nich bestsellery przypadną do gustu wszystkim Paniom w dniu kobiet!

Odczarowane bukiety z goździków

Bukiet "Na Dzień Kobiet"Bukiet "Życzenie"

Bukiety w stylu romantycznym

Bukiet "Westchnienie"Bukiet "Sentymentalny"

Autor: Anna Burzyńska

Komentarz