Kwiaty na Walentynki – inspiracje!

10 luty, 2016
Kwiaty na Walentynki – inspiracje! 5.00/5 (100.00%) 1 głosów

Badana dowodzą, że bukiet kwiatów jest najchętniej wybieranym prezentem na Walentynki. Bukiety kupowane w lokalnych kwiaciarniach lub zamawiane w kwiaciarniach internetowych najczęściej składają się z czerwonych róż. My dziś przyjrzymy się uważniej najważniejszym tegorocznym walentynkowym florystycznym trendom. Coraz więcej kwiaciarń kusi bowiem innymi kwiatami w kolorach uczuć.

kwiaciarnia

Bukiet kwiatów w stylu romantycznym

Floryści współpracujący z kwiaciarnią Euroflorist zgodnie przyznają, że to nie wątpliwie najgorętszy walentynkowy trend kwiatowy. Pastele- odcienie różu, fioletu i bieli wyglądają dobrze niemal na wszystkich gatunkach kwiatów. My najbardziej lubimy te odcienie w  bukietach goździków, eustom i róż gałązkowych. Pastele równie pięknie wyglądają na coraz bardziej popularnych w Polsce anemonach, jaskrach i piwoniach.

Kwiaty w takiej stylistyce są odrobinę mniej zobowiązujące niż czerwone róże. W szczególności przypadną do gustu wszystkim romantyczkom i marzycielkom.

Kwiatom w pastelowym kolorach często towarzyszą oryginalne zielone dodatki. Liście eukaliptusa lub innej egzotycznej rośliny znakomicie podkreślą eteryczny charakter takiego bukietu na Walentynki.

kwiaty w stylu romantycznym

Tulipany

W roli kwiatów na Walentynki równie dobrze sprawdzą się tulipany. Piękne, występujące we wszystkich kolorach tęczy z pewnością skradną serce każdego, kto je otrzyma. Kolejnym argumentem przemawiającym za tym, 14 lutego podarować tulipany jest fakt, że obecnie jest sezon na tulipany. Są one dostępne we wszystkich kwiaciarniach, przez co mamy pewność, że będą zawsze świeże i będą cieszyć przez długi czas obdarowaną osobę. W przypadku tulipanów, nie bez znaczenia jest aspekt finansowy. Tulipany są znacznie tańsze od czerwonych róż. I choć może się wydawać, że w kontekście dnia zakochanych takie kwestie należy przemilczeć – zamiast bukietu róż, można sprezentować bukiet i ulubione czekoladki. Dla upominki ucieszą dużo bardziej!

 

bukiet z tulipanów

Róże

Róże to niewątpliwie kwiaty, które są najbardziej kojarzą się z miłością, więc nie mogło ich zabraknąć z naszym zestawieniu. Ponieważ róże są jak „mała czarna” – nigdy nie wychodzą z mody, najchętniej sięgają po nie wielbiciele klasyki. Czerwone róże, jeśli są ładne i okazałe, nie potrzebują żadnych dodatków  -  najpiękniej prezentuję się saute. Róże występują w wielu odmianach. Różnią się nie tylko długością, ale i fakturą płatków a także wielkością główek. Naszym typem jest róża Red Naomi. Jeżeli szukacie pięknego bukietu lub kompozycji z róż, skorzystajcie z Kreatora Bukietów Róż. Pomoże wyczarować Wam bukiet spełniający wszystkie Wasze wymagania.

Woman with roses

Jeżeli po przeczytaniu naszego poradnika nadal masz wątpliwości jakie kwiaty wybrać na Walentynki, sugerujemy kontakt z florystą współpracującym z Euroflorist. Pomoże on profesjonalnie dobrać kwiaty do preferencji odbiorcy i posłuży radą dotyczącą pielęgnacji kwiatów. Pamiętajmy, że trendy to rzecz chwilowa i nie warto ślepo za nią podążać. Jeśli nasza sympatia nie przepada za tulipanami i różami, zapomnijmy o nich i niech walentynkowy bukiet składa się z jej lubionych kwiatów.

Autor: Anna Burzyńska

Komentarz