Sezon Tulipanowy w pełni! Poznaj kilka ciekawostek!

9 styczeń, 2017
Oceń ten artykuł

Gdy mówimy o tulipanach na myśl jako pierwsza przychodzi nam wiosna. Pierwsze ciepłe promienie słońca, pierwsze pąki na drzewach, pierwsze przebijające się niekiedy jeszcze przez biały puch kwiaty. To właśnie główne symptomy symbolizujące nadejście wiosny. Jednak niewielu wie, że sezon na tulipany rozpoczyna się już w okresie zimowym, w styczniu, a w niektórych kwiaciarniach tulipany można spotkać już w grudniu!

tulipany

15 stycznia obchodzimy oficjalny Dzień Tulipana, który jednocześnie symbolizuje początek sezonu tulipanowego w Polsce. Natomiast w stolicy tulipanów, Holandii, rozpoczęcie sezonu tulipanowego to wielkie wydarzenie kulturowe, rozpoczynające się 21 stycznia. Na głównym placu w Amsterdamie – Dam Plein (Plac Dam) holenderscy hodowcy wystawiają swoje kwiaty. Plac zamienia się wówczas w ogromny tulipanowy dywan, gdzie każdy chętny może wejść i zerwać kwiaty całkowicie za darmo!
W Polsce takie tulipanowe pole powstaje m.in. w Poznaniu. W zeszłym roku mogliśmy zachwycać się tulipanową mozaiką w maju przy placu Mickiewicza przed poznańską operą.

Tulipany to bardzo wesołe i zarazem eleganckie kwiaty. Przy odpowiednim ułożeniu oraz doborze kolorów ożywią i rozweselą każde wnętrze. Dlatego zdecydowanie polecamy te kwiaty do domowych aranżacji.

VINTER

Nie zapominajmy też o symbolice tych kwiatów. Wręczanie tulipanów w XVI wieku oznaczało bogactwo.
W tamtych czasach były one wyjątkowo popularne i pożądane, a najwięksi fanatycy tych kwiatów potrafili przeznaczać na nie niebagatelne kwoty!
Dziś przesłaniem jest sam kolor. Najpopularniejsze – czerwone, mówią, podobnie jak róże, aczkolwiek bardziej bezpośrednio, ‘Kocham Cię tak bardzo, że poświęcę wszystko!”.
Dlatego niezależnie od okazji, przekazu czy przeznaczenia warto kupować tulipany. To przede wszystkim bardzo radosne kwiaty, które są doskonałym lekarstwem na wszystko!

Komantarze są wyłącznone.