Świąteczne „must have” czyli najciekawsze zimowe kompozycje kwiatowe

7 grudzień, 2014
Świąteczne „must have” czyli najciekawsze zimowe kompozycje kwiatowe 4.25/5 (85.00%) 4 głosów

Od kilku lat niekwestionowaną faworytką wśród świątecznych kwiatowych dekoracji jest poinsecja, znana szerszemu gronu jako gwiazda betlejemska. Dziś zachęcimy Was do odczarowania tej tradycji i sięgnięcia po inne, równie piękne bożonarodzeniowe kompozycje kwiatowe.

gwiazda betlejemska

Kompozycje kwiatowe na święta- Wianki Adwentowe

Chociaż pierwszy tydzień adwentu mamy już za nami, naszym numerem jeden wśród świątecznych dekoracji pozostaje niezmiennie wianek adwentowy. Najbardziej lubimy te pachnące – na żywym świerkowym podkładzie z prostymi i naturalnymi dekoracjami z pomarańczy, orzechów, pierniczków, lasek cynamonu i uroczych kokardek. Do tego obowiązkowo cztery świeczki symbolizujące cztery niedziele adwentu, które odliczają czas pozostały do świąt Bożego Narodzenia. Nasi floryści podpowiadają, że zgodnie wielowiekową tradycją w każdą kolejną niedzielę adwentu zapalamy jedną świeczkę z kompozycji kwiatowej.

wianki adwentowe

Stroik ze świeczką – świąteczna kompozycja kwiatowa

Klasyczne stroiki to dobra alternatywa dla wielbicieli świątecznych dekoracji ze świeczką. Są one bardziej uniwersalne i z powodzeniem mogą zdobić stoły lub komody przez cały okres świąteczny. Podobnie jak w przypadku wianków, postawiliśmy na naturalne klasyczne świąteczne połączenia. Zieleń i czerwień będą dobrze wyglądać w każdym wnętrzu. Dużym plusem takich kompozycji kwiatowych jest też ich trwałość. Zazwyczaj przygotowywane są na gąbce florystycznej, dzięki czemu przy systematycznym uzupełnianiu wody, pomogą przez długi czas zachować świąteczną atmosferę w naszych mieszkaniach. Stroiki można zamówić nie tylko przez naszą stronę internetową, ale i przez kwiatową aplikację mobilną.

stroiki świąteczne

Odczarowana choinka

Zapewne w wielu domach po każdych świętach padają śmiertelnie poważnie wypowiadane deklaracje:  „w przyszłym roku przygotuję połowę jedzenia”, „ za rok święta spędzimy poza domem” – znacie to? I choć bez trudu możemy wyobrazić sobie świąteczne chwile bez czwartej blachy ciasta, to wizja wigilii bez choinki wydaje się być abstrakcją. Rolę tradycyjnej dużej choinki z powodzeniem mogą pełnić popularne cyprysiki. Są trwałe i nie wymagają wielu czynności pielęgnacyjnych. Można je też udekorować na wiele sposobów – cyprysy wyglądają pięknie w przeróżnych stylizacjach.

świąteczne choinki

Kompozycje kwiatowe jako świąteczny prezent

W żadnym innym okresie obdarowywanie nie sprawia takiej radości jak w podczas bożonarodzeniowych Świąt. Liczy się wtedy pamięć, gest, chęć sprawienia bliskiej osobie małej przyjemności. W dzisiejszych czasach nawet odległość nie jest problemem, a doręczenie pachnącego prezentu w postaci świątecznej kompozycji kwiatowej wzruszy i pozwoli być blisko z rodziną i znajomymi nawet jeśli dzielą nas setki kilometrów. Aby wręczanie prezentów było jeszcze większą radością, przygotowaliśmy dla Was specjalny kod rabatowy na 10% na całą kolekcję świąteczną. Wpisując w koszyku zamówień kod BUCIK, wartość Waszych zakupów zostanie pomniejszona o rabat. Malowanie uśmiechu na twarzach najbliższych jeszcze nigdy nie było tak łatwe!

rodzinne świętowanie

Komentarz