Wielkanocne inspiracje!

26 marzec, 2010
Oceń ten artykuł

Wielkanoc to niezwykły czas. To chwile refleksji i zadumy spędzone z najbliższymi… Każdy z nas chce nadać tym dniom niesamowitą oprawę. Nie potrzebujemy do tego dużych nakładów finansowych. Wystarczą nam do tego świeże, kolorowe kwiaty, wydmuszki, wszelkiej maści jajeczka i zajączki. i inne rzeczy, które bez problemu znajdziemy w naszych czterech kątach.
Mamy dla Was kilka propozycji!
 
Do surowych wnętrz urządzonych bardzo ascetycznie proponujemy proste a zarazem bardzo eleganckie kompozycje. Do ich przygotowania nie potrzebujemy wymyślnych przedmiotów, wręcz przeciwni! Możemy wykorzystać stare nieużywane lampiony, czy też  klasyczne szklane wazony o geometrycznych kształtach. Zacznijmy od pomalowania na jasny, pastelowy kolor starego lampionu, do którego włożymy kilka skorupek po jajkach, które napełniamy wodą. Do skorupek wkładami różnej długości wiosenne kwiaty. Mogą to być żonkile, tulipany lub nawet stokrotki. Dekoracji mogą dopełnić małe figurki kurczaczków lub jajeczka w kolorach pudrowego różu lub błękitu. Inną kompozycją nadającą się do tego typu wnętrz może być wiosenne gniazdko. Do jego wykonania potrzebujemy gałązek brzozowych, z których formujemy średniej wielkości wianek. Pomiędzy gałązki wplatamy wybrane przez siebie kwiaty  np. frezje, anemony, żonkile lub santinii. Całość dekoracji umieszczamy na płaskim ceramicznym talerzu lub w płytkiej misie wypełnionej wodą.

 

 

Jeżeli lubimy kolorowe akcenty, możemy dać ponieść się swojej fantazji! Wyszukamy wazoniki o naczynia o różnej wielkości i kształtach po czym ustawmy je na dużej płaskiej tacy. Do wazoników włóżmy pojedyncze kwiaty w wybranej przez siebie kolorystyce – polecamy połączenie zieleni i różu, lub mix żółto-pomarańczowy. Z wiosennymi kwiatami wspaniale będą się komponować gałązki bukszpanu lub tradycyjne bazie. Całą kompozycję udekorujmy kolorowymi piórkami. Do dekoracji wielkanocnego stołu wspaniale nadadzą się także wydmuszki po jajkach, które możemy przyozdobić jak tylko mamy na to ochotę. Od tradycyjnych jednokolorowych pisanek, poprzez te udekorowane specjalnymi naklejkami, czy wycinankami, po rozwiązania oryginalne, ale bardzo proste do wykonania np. Jajka ozdobione brązowym cukrem, czy kolorową watą.

Możliwości są nieograniczone. Wszystko zależy od naszej fantazji i pomysłowości! Życzymy mnóstwa radości podczas przygotowywania wielkanocnych ozdób;)

(fot. Biuro Kwiatowe Holandia)

Komentarz