Zielone targi w Essen

9 luty, 2009
Oceń ten artykuł

W dniach 29 stycznia- 1 lutego 2009 roku odbyły się największe Międzynarodowe Targi Roślin IPM Essen. Ponad 1450 wystawców z 40 krajów (między innymi z Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Japoni czy Węgier) zaprezentowało nowości i ulepszenia w działach: technika, rośliny, florystyka i promocja sprzedaży.
I nas tam nie mogło zabraknąć!

Targi otworzył federalny minister rolnictwa Ilse Aigner, a powitalne przemówienie wygłosił duński komisarz UE ds. rolnictwa i rozwoju wsi, Mariann Fischer Boel.
Każdego dnia na odwiedzających czekała cała masa atrakcji. Największym powodzeniem wśród florystów cieszyło się tzw. Green City, czyli miejsce spotkań wystawców zielonej branży, w którym mogli się wymieniać informacjami i nowinkami oraz podziwiać liczne pokazy florystyczne. W sobotę i niedzielę oczy cieszyły między innymi spektakularne prezentacje tendencji nowego sezonu wiosennego “Spring Sensations” oraz pokaz ślubnych inspiracji Wally Klett, specjalistki od wymarzonych ślubów.

Na nowoczesnych gości z całego świata czekało specjalnie przygotowane stanowisko Witryna Nowości IPM, czyli 32 producentów roślin prezentująych 73 nowości zgłoszone do konkursu. Jak idealnie wyeksponować towar mogliśmy się dowiedzieć z widowiskowego pokazu zorganizowanego przez zespół g&v Creative Centers, który pod hasłem “Forum idei” zaprezentował nową koncepcję wystawienniczą.

Stoisko EuroFlorist, umieszczone w hali nr 7 cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zwłaszcze wśród gości z Polski, Niemic czy Holandii. Mieliśmy niepowtarzalną możliwość zarówno obserwacji najnowszych trendów w branży jak i zaprezentowania naszych propozycji szerokiemu gronu międzynarodowych florystów. Była to świetna okazja, aby spotkać się osobiście i wymienić informacjami. Wszystkim odwiedzajacym bardzo dziękujemy i do zobaczenie za rok!

Zamieszczamy również więcej zdjęć z targów i wystawy prac z pokazów florystycznych.

Komentarz